Ošetrovanie a výrub stromov – arboristika

Medzi naše pracovné činnosti v rámci výškových prác patrí aj orezávanie, ošetrovanie a pílenie stromov, inak povedané arboristika.  Vďaka našej stromolzeckej technike sa vieme dostať aj tam, kam bežný človek nedostane. Dôležité je si aj uvedomiť, že ošetrovanie, udržiavanie a ochrana stromovej vegetácie podlieha norme STN, ktorú prísne dodržiavame.

Prečo ošetrovanie, orezávanie a pílenie stromov?

Aj keď ochrana zelene patrí k najdôležitejším prioritám každej krajiny, niekedy nastanú prípady, kedy stromy svojou prítomnosťou ohrozujú majetok ľudí alebo dokonca ich život. Ide najmä o vegetáciu rastúcu v blízkosti domov, ciest alebo elektrického vedenia. V žiadnom prípade neodporúčame konať na vlastnú päsť, riskujete tak nielen svoje zdravie, ale aj porušenie zákona o ochrane prírody a krajiny.

Moderná arboristika

Profesionálna starostlivosť o stromy je vysoko náročná a odborná disciplína, ktorá rieši neželaný „konflikt“ medzi človekom a stromom. Prvotným cieľom nie je strom odstrániť, no nájsť výhodné riešenie pre „obe“ strany. My takéto riešenie poskytujeme.

Čo všetko pre vás spravíme?

Zabezpečujeme najmä spiľovanie (v nutnom prípade výrub) stromov na ťažko prístupných rizikových miestach ako napríklad nad strechami alebo elektrickým vedením. Naši odborníci, ktorí získali prax Česku, Rakúsku a Nemecku, sa postarajú aj o orezávanie konárov, vetiev a iných častí stromov. Ide o tzv. zdravotný rez, ktorý podporuje zdravý stav a vitalitu stromu. K dispozícii sme aj keď potrebujete upraviť veľkosť alebo tvar stromu, hrozí pád konárov alebo vám strom zabraňuje v prieniku svetla.

Pozrite si naše služby na orezávanie a ošetrenie stromov  v skratke:

– výchovné rezy
– bezpečnostný rez
– zdravotný rez
– redukčné rezy
– úprava sekundárnej koruny
– rez na hlavu

Referencie – fotogaléria

Výrub stromov – pošta Mýtna

Výrub smrekov – pošta Snina

Výrub jaseň – Verejné obstarávanie mesta Nitra

Výrub Topol – Verejné obstarávanie mesta Nitra

Výrub Javora – Verejné obstarávanie mesta Nitra

Nemecko – odstránenie stromu zlomeného po búrke

Výrub lipa Hencovce

Nemecko – orez platanu

Štítnik – výrub

Dobšíná – orez